Beyaz Eşya Servisi

Beyaz Eşya Servisi
05 Aug
Peki Klima nasıl kullanılmalıdır ve insan sağlığı için zararlı mıdır?  Klimanın  işlevi  kadar nereye ve nasıl montaj yeride çok önemlidir. Tecrübeli servis elemanları tarafından arzu edilen yere uygun şekilde monte edilmelidir. Soğutmama gibi durumlarla karşılaşılmalarda  online servisinden yararlanılmalıdır. Eskişehir klima Servisi bu konuda ilk başvuracağınız yerdir.
 
Havanın nem oranın yüksek olduğu zamanlarda nem alma modunda çalıştırılmalıdır. Kima çalışırken  kapalı alan  havalandırılmamalıdır. Sistemde eksilen veya fazla bulunan gaz klimanın etkisini düşürecektir.
 
Binalarda en fazla tasarruf  kaynağı ısı yalıtımdır Binanın ısı yalıtımına dikkat edilmelidir. Klimanın bu ayarına getirerek insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkiyi minimum hatta sıfıra indirmeyi sağlayabiliriz.
 
Ev kullanılmadığızamnlarda klima kapalı konumda tutulmalı kapasite bakımından yerinde kullanılmamış genel tabiri ile kalitesiz klima insan sağlığı için çok büyük tehdittir. Hangi durumda olursa olsun klima rüzgarının  karşısında durmak klima çarpmalarına davetiye çıkarmaktadır. Klimanın  manuel bölümünü  kullanılmalı ve otomatik kanatçıkları tercih edilmelidir
 
Aksine doğru zamanalarda  kullanıldığında klimanın insan  sağlığı üzerinde  çok faydalı olduğu yönünde bilimsel verilere ulaşmak mümkündür. Özellikle yaşlılar, kalp, şeker ve astım hastalığı  bulunan insanlar  klimatize ortamda bulunmaları doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir
Haberimizi Paylaşın